в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2017

Катола, В. Не зовсім безпечний інтернет / В. Катола // Вільне життя плюс. — 2017. — 10 лют. — С. 6. — (Книгозбірня поруч).

У Тернопільській ОУНБ провели тематичний захід на відзначення Міжнародного дня безпеки в інтернеті.

 

ПРО БЕЗПЕКУ В МЕРЕЖІ РОЗПОВІЛИ ЦИМИ ДНЯМИ В ОБЛАСНІЙ УНІВЕРСАЛЬНІЙ НАУКОВІЙ БІБЛІОТЕЦІ. ТЕМАТИЧНИЙ ЗАХІД ПРОВЕЛИ НА ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БЕЗПЕКИ В ІНТЕРНЕТІ.

У ньому взяли участь голова громадської організації «Інформаційно-правовий центр «Права людини» Олександра Гриньків, представники студентської ініціативи Тернополя «Наші права», а також учні та студенти.

Гасло дня безпечного Інтернету — «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету». Учасники заходу розповіли про свій досвід використання мережі, обговорили небезпечні ситуації, зокрема, випадки викрадення персональних даних тощо.

Олександра Гриньків пояснила, як не потрапити на гачок інтернет-шахраїв. Одна з базових порад — сприймайте критично всю інформацію, особливу ту, яка викликає надміру позитивні чи негативні емоції. Шукайте її підтвердження на кількох ресурсах, найкраще — на офіційних сайтах. Ще один важливий момент — не повідомляйте свої персональні дані незнайомцям.

Варто зважити й на те, що часто зловмисники здобувають потрібну інформацію, використовуючи дані соцмереж, або ж виходять на контакт, представляючись працівниками банків чи поліції. Такі трафунки непоодинокі в нашій області, тож координаторка зустрічі наголосила: якщо маєте справу з таким, то перевіряйте інформацію на офіційному сайті, зверніться до установи телефоном чи особисто.

Не варто забувати й про безпеку гаджетів. Подбайте про справний «антивірус» і не забувайте його оновлювати. А крім того, не поспішайте відповідати на повідомлення від незнайомців та відкривати підозрілі посилання.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку